středa 5. září 2007

další zdražení bytů Central Groupu

Jak jsem už psal, CG postupně zvyšuje cenu bytů. Nerad bych tím nudil, ale celkem mě to zajímá, takže tady je další cenové zvýšení "mého" patra.

Příští týden mám volno, tak si z toho zkusím udělat nějakou statistiku, toto prohlašuji jen za sběr materiálů :o))



Původní post je zde: Central Group postupně zdražuje byty

EDIT: Už tomu začínám lehce rozumět, resp. nejde jen o zdražování, ale vzhledem k tomu, že byla ukončena objednávací etapa 31.8.2007, narvali tam placené příslušenství a tím se i zvedla cena bytu, viz sloupeček "nadstandardní vybavení bytu" ...

Zde je posledni byt, prijde my, ze jde o byt pro losery, pruchozi pokoje, bez parkovaciho stani ... ale kdovi, casem zmizne urcite i tento.
Btw v celem dome uz jsou volne jen 2 byty.

úterý 28. srpna 2007

Co znamená přechod na Euro pro podniky?

Pomalu se blíží doba, kdy se Česká republika přiblíží k zavedení Eura. To s sebou nenese jen výměnu bankovek v peněžence, ale i duální zobrazení všech cen, které vidí konečný spotřebitel, transformaci účetních údajů, přechod velkých informačních systémů na zobrazování a převody.
V zásadě to s sebou přináší 4 kroky, které by měl každý informační systém a s ním i celá organizace podstoupit:

1) duální zobrazení - primární cena Kč, sekundární cena Euro
2) transformaci dat z Kč na Euro
3) přechodné období ( pár dnů ), po které lze platit oběma měnami
4) duální zobrazení - primární cena Euro, sekundární cena Kč

Pro firmy, které mají slovenské pobočky ( Slovensko zavede Euro zřejmě už v roce 2009 ), se proto nabízí zajímavá možnost vyzkoušet si přechod už v podstatě za chvilku.



Možná to pro někoho vypadá velmi jednoduše, věřím tomu, že malá firma s jedním účetním systémem bude mít práci na pár dní nebo týdnů. Horší je to už s většími firmami, které nedejbože používají mnoho systémů, přičemž všechny musí jednoho dne na lusknutí prstu začít poskytovat minimálně duální zobrazení zmíněné v bodě 1.

Co to s sebou obnáší?
. Změna frontendu aplikací pro koncové zákazníky a pro pracovníky jednající s koncovým zákazníkem
. Změna všech tisků, které v sobě nesou finanční informace nebo informace o cenách
. Použití jednotného algoritmu na přepočet pro duální zobrazení ( naštěstí bude použit fixní kurz ) ( a když si představím složitý multikurzový systém - typicky zahraniční fakturace, kdy je použit přepočet podle aktuálního kurzu, přičemž cena v Kč musí být zobrazena ještě duálně podle fixního kurzu, naskakuje mi husí kůže )
. Jednoho dne přijde okamžik, kdy se bude muset přepnout celý systém do Euro a začít používat duální zobrazení na Kč ( tzn. výměnu algoritmu pro výpočet )

Velké konzultační firmy už si brousí zuby :o) Bohužel jsem prozatím nenašel na netu žádné pěkné veřejně přístupné informace, uvedu tedy pro začátek alespon ty, o kterých vím, že se tímto problémem zabývají.

Google search o Cap Geminy a Euru

co si o tom myslí PWC?

Něco málo od IBM ;o)

Obecně o Euro transformaci

Až se mi podaří objevit nějaký souhrnný článek nebo publikaci, určitě se tu o ní zmíním.

pondělí 27. srpna 2007

rekapitulace vybraného vybavení do bytu

- koupelna: obklad Brown / Giallo ( podle katalogu Panel A2 ) a podlaha Brown
- veskerou dlazbu ( jestli jsem to pochopil, tak jde o vstupni mistnost, kuchyn a toalety ) prosim o Cotto Siena
- plovouci podlaha Buk
- koberec v loznici barva cislo 282 ( Honey )
- zasuvky, zachod, vanu, dvere atd. prosim standardni

Vsechny tyto polozky by mely byt bezpriplatkove.

Podlaha:



Koupelna:

sobota 25. srpna 2007

opět nákupy na burze?

Moje několikaměsíční sledování DAXu dospělo k tomu, že když budu hledat příhodnou dobu na nákup, přikloním se k nákupu ve chvíli, kdy na MACD histogramu dojde k protnutí modré a červené čáry :o) . Nyní k tomu došlo. Odhlédnu od toho, jak si v US banky půjčují od FEDu a hypotéky krachují.

Myslím, že právě teď je vhodná doba k nákupu warrantu, který udělá v následujících 2 měsících pěkných 50%.

Už se těším, až se do toho zase pustím.

periodicita příspěvků

jestli to vypadá, že občas píšu víc než kdy jindy, tak je to tím, že asi jednou za měsíc jedu k rodičům na víkend do Olomouce. btw tímto zdravím souseda, který tu má otevřenou wifinu a umožňuje mi surfovat kdekoliv v bytě :o)

Myslím, že O2 už zrušilo datové limity, takže ani nemám výčitky svědomí, že někoho přes ten torrent připravuju o jeho práva...

Škoda, že nic takového nemám v Praze :o(( pravidelně scanuju a nic ...

ministerstvo financí podporuje hypotéky :o)))

Google mi na dotaz: danova reforma hypoteky vrátil mimo jiné tuto odpověď:

iPOINT - Daňová reforma 2007: Hypotéky (TZ MF)Bohužel se v médiích objevují nepodložené informace, že daňová reforma znevýhodní hypotéky a obecně zredukuje možnost uplatnění výše uvedených úroků jako ...
ipoint.financninoviny.cz/danova-reforma-2007-hypoteky-tz-mf.html - 30k - Archiv - Podobné stránky


takže jsem na to kliknul a vidím:

"Ministerstvo financí nenavrhuje v rámci novel daňových zákonů žádné změny v možnosti uplatňování úroků ze stavebního spoření, z hypotečního úvěru či úvěru poskytnutého stavební spořitelnou jako odčitatelné položky od daně z příjmů fyzických osob."

Jak je tedy mozne, ze podtrzeno secteno, jak to ted chapu ja, ze misto toho, abych si odpocital 4000 ze své měsíční splátky hypotéky, si teď odpočítám jen 2000? To se přece mění, ne?
Jako člověk který vystudoval ekonomii celkem dobře chápu, že to neudělali jak pro idioty snížením možnosti odpočítat si úroky, ale tím, že snížili daňovou sazbu, která je však kompenzována vyšší superhrubou mzdou, tzn. vsadím se, že příští rok dostanu ve výplatě o několik tisícovek míň :o(

Podepsaná nějaká paní z MF ČR. Já znám marketingové řeči o tom, jak se děje něco, co ve skutečnosti tak není. Ale proč to ta paní povídá na finančních serverech, které čtou lidi, co o tom něco vědí?

To je skoro stejný, jako když Patria Finance ohlásila skvělé vyhlídky pro ČEZ a den nato shodila trh o 10%. To beru, že jsou to žraloci ( o etice nediskutuji ), ale MF by takové věci dělat nemuselo, ne?

Central Group postupně zdražuje byty

V tomto postu jsem ukazoval ceny bytů, které se nabízejí na patře, kde jsem si koupil byt.

EDIT: klikněte zde pro celkové zobrazení vývoje ceny bytu za období 08/2007-12/2007

Na obrázku je vyobrazení, kolik byty stojí teď, tzn. cca o 50.000 Kč více, rozdíl datumů od pořízení prvního screenshotu je cca měsíc.



Tady je obrázek domu s vyznačením bytu, ve kterém budu bydlet. Už se začínám těšit :o)


Další informace o lokalitě v Pitkovicích:


View Larger Map


Obrázek cesty z Budějovické do Pitkovic a následně vyznačení lokality výstavby, všechno za použití Google Maps.




Tady jsou linky přímo pro použítí Google Maps.
Zobrazení lokality
Zobrazení trasy pro jízdu z Budějovické do Pitkovic ( 13 km )

Google Earth si můžete stáhnout zde.