Zobrazují se příspěvky se štítkemrychlé grafy akciových indexů. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemrychlé grafy akciových indexů. Zobrazit všechny příspěvky

středa 2. července 2008

takže přátelé, připravte si cash, jedeme nahoru :o)

jak je patrno z grafDAX20080702přiloženého grafu, který je mimochodem dostupný z mého webu Rychlých grafů akciových indexů http://www.sweb.cz/whatsup, DAX, německý index nejzajímavějších akcií, se blíží svému dnu. Už si nevzpomínám, jak je to označováno (rezistence?), ale podle mého názoru bude od příštího týdne zas nějaký týden růst ... a pokud ne, tak jsme vítekde, dojde k prolomení a cesta dolů je otevřena. To má samozřejmě souvislost i s americkým trhem a nemusím zdůrazňovat, že i ropa se tak bude moci do pár týdnů vyhoupnout na 200 USD, kde by mohlo zároveň být dno dalšího propadu.

Pevně ale věřím, že k tomuto katastrofálnímu scénáři nedojde a čeká nás býčí léto. Pro toho, kdo neví, co býk symbolizuje ve světě akcií, tak to prostě poroste :o)

TIP: ja své miniportfolio akcií ČEZu s investiční strategií "každý měsíc koupím jednu" držím a neprodám. btw dnes jsem asi na na 8.8% zhodnocení bez započítání dividend od cca počátku roku, kdepak se na mě hrabe mBank se svými 3.5% :o)))

pondělí 21. ledna 2008

DAX spadl během jediného dne o 529

Nechce se mi to počítat, ale je to neco okolo 7 a 8 procent?

surfovani na DAXu musi hodne bolet ...

ale tech -200 je fakt extrem, rekl bych, ze je to jedna z poslednich kreci ;o) jenze ja se vetsinou mylim...

středa 26. prosince 2007

jak se bude vyvíjet DAX v následujících 40 dnech?

Co je to DAX? DAX je index ( souhrn ) německých akcií, tzn. kopíruje pohyby kurzů vybraných akcií obchodovaných na německé burze podle jejich váhy, resp. podílu vůči ostatním akciím.
Více snad zde.



Sledujte online graf DAXu:


Navštivte stránku rychlých akciových indexů.

sobota 25. srpna 2007

opět nákupy na burze?

Moje několikaměsíční sledování DAXu dospělo k tomu, že když budu hledat příhodnou dobu na nákup, přikloním se k nákupu ve chvíli, kdy na MACD histogramu dojde k protnutí modré a červené čáry :o) . Nyní k tomu došlo. Odhlédnu od toho, jak si v US banky půjčují od FEDu a hypotéky krachují.

Myslím, že právě teď je vhodná doba k nákupu warrantu, který udělá v následujících 2 měsících pěkných 50%.

Už se těším, až se do toho zase pustím.

čtvrtek 16. srpna 2007

Akciove indexy CZ, PL, HU, DAX / Share indexes CZ, PL, HU, DAX

grafy akcií na jednom místě, sledujte data v reálném čase.

Zde je stránka pro sledování.

Pro jednodušší zapamatování pište www.sweb.cz/whatsup

pátek 29. června 2007

www.cenastatu.cz

jen jsem umístil na svůj web banner počítající kolik vybral stát od počátku roku na daních a hned jsem se stal nejúspěšnějším odkazovačem .o)

statistika je zde: http://cenastatu.cz/statistika/usage_200706.html
moje stránka tam zmíněná je zde: http://blackbone99.googlepages.com/index.htm
jednodušší je používat tuto vstupní stránku: http://www.sweb.cz/whatsUP

čtvrtek 21. června 2007

burza je připravena na nákupy :o)

lehký pohled na moji stránku whatsup http://www.sweb.cz/whatsup dává tušit, že se možná přiblížil čas nákupu akcií, ale na můj vkus je pokles ještě dost malý ;o)

kde jsou ty doby, kdy jsem před rokem panikařil při -10% denně :o)))) od té doby jsem posera, ale myslím, že můj čas se blíží, už poslední dovolená u moře mě docela dost nabořila a upřímně, kdybych měl tenkrát u BrokerJetu alespoň 5000, už jsem na 100% zhodnocení. ach jo :o)))

Mezitím mi ale rozbili okýnko u Oliny a chytili mě policajti za rychlost, takže jsem spíš těch 5000 v minusu .o)

Jen jsem zvědavej, jestli se těch dalších -10 procent ještě dožiju... Kdepak jste, BIG BOYS? Pojďte nám tu trošku rozvýřit vlnky...