Zobrazují se příspěvky se štítkemwhatsup. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemwhatsup. Zobrazit všechny příspěvky

středa 2. července 2008

takže přátelé, připravte si cash, jedeme nahoru :o)

jak je patrno z grafDAX20080702přiloženého grafu, který je mimochodem dostupný z mého webu Rychlých grafů akciových indexů http://www.sweb.cz/whatsup, DAX, německý index nejzajímavějších akcií, se blíží svému dnu. Už si nevzpomínám, jak je to označováno (rezistence?), ale podle mého názoru bude od příštího týdne zas nějaký týden růst ... a pokud ne, tak jsme vítekde, dojde k prolomení a cesta dolů je otevřena. To má samozřejmě souvislost i s americkým trhem a nemusím zdůrazňovat, že i ropa se tak bude moci do pár týdnů vyhoupnout na 200 USD, kde by mohlo zároveň být dno dalšího propadu.

Pevně ale věřím, že k tomuto katastrofálnímu scénáři nedojde a čeká nás býčí léto. Pro toho, kdo neví, co býk symbolizuje ve světě akcií, tak to prostě poroste :o)

TIP: ja své miniportfolio akcií ČEZu s investiční strategií "každý měsíc koupím jednu" držím a neprodám. btw dnes jsem asi na na 8.8% zhodnocení bez započítání dividend od cca počátku roku, kdepak se na mě hrabe mBank se svými 3.5% :o)))

neděle 9. září 2007

problémy, které mě trápí na blogger.com

1. chtěl bych seznam labelů, který zvětšuje jednotlivé položky podle intenzity používání, viz zde: http://technorati.com/blogs/bbone99.blogspot.com

2. chtěl bych, aby se mi dlouhé články zkracovaly a ukazovalo se něco ve smyslu "Celý článek zde...", podobně, jako to má Patrick Zandl na svém blogu http://www.marigold.cz.

EDIT: už jsem to našel tady, až budu mít čas, zapracuji to :o)

EDIT1: tomu, co jsem chtěl v bodě 1 se říká tag cloud a je to řešeno zde ... líbí se mi to natolik, že to jdu hned zkusit ;o)

Věřím tomu, že obě věci musejí být vyřešeny, ale zatím jsem nezjistil jak. Kdyby si to někdo četl a zná řešení, budu za něj rád. Diky.

sobota 25. srpna 2007

opět nákupy na burze?

Moje několikaměsíční sledování DAXu dospělo k tomu, že když budu hledat příhodnou dobu na nákup, přikloním se k nákupu ve chvíli, kdy na MACD histogramu dojde k protnutí modré a červené čáry :o) . Nyní k tomu došlo. Odhlédnu od toho, jak si v US banky půjčují od FEDu a hypotéky krachují.

Myslím, že právě teď je vhodná doba k nákupu warrantu, který udělá v následujících 2 měsících pěkných 50%.

Už se těším, až se do toho zase pustím.

pátek 29. června 2007

www.cenastatu.cz

jen jsem umístil na svůj web banner počítající kolik vybral stát od počátku roku na daních a hned jsem se stal nejúspěšnějším odkazovačem .o)

statistika je zde: http://cenastatu.cz/statistika/usage_200706.html
moje stránka tam zmíněná je zde: http://blackbone99.googlepages.com/index.htm
jednodušší je používat tuto vstupní stránku: http://www.sweb.cz/whatsUP

čtvrtek 21. června 2007

burza je připravena na nákupy :o)

lehký pohled na moji stránku whatsup http://www.sweb.cz/whatsup dává tušit, že se možná přiblížil čas nákupu akcií, ale na můj vkus je pokles ještě dost malý ;o)

kde jsou ty doby, kdy jsem před rokem panikařil při -10% denně :o)))) od té doby jsem posera, ale myslím, že můj čas se blíží, už poslední dovolená u moře mě docela dost nabořila a upřímně, kdybych měl tenkrát u BrokerJetu alespoň 5000, už jsem na 100% zhodnocení. ach jo :o)))

Mezitím mi ale rozbili okýnko u Oliny a chytili mě policajti za rychlost, takže jsem spíš těch 5000 v minusu .o)

Jen jsem zvědavej, jestli se těch dalších -10 procent ještě dožiju... Kdepak jste, BIG BOYS? Pojďte nám tu trošku rozvýřit vlnky...