neděle 10. května 2009

tak takhle protestují moji sousedi

proti poklidným večerním party na terase .o)

----Tato zpráva byla poslána z mobilního telefonu.

pálení čarodějnic v Pitkovicích

----Tato zpráva byla poslána z mobilního telefonu.

sobota 9. května 2009

pěkný shop na spodní prádlo

Novela zákona o občanských průkazech

Cílem vládou schválené novely, předložené ministrem vnitra, je umožnit vydávání občanských průkazů s novými funkcionalitami. Tyto občanské průkazy bude možné použít pro elektronickou komunikaci se základními registry a dalšími informačními systémy
veřejné správy. Předpokládané zahájení vydávání eOP ve zkušebním provozu by mělo proběhnout k 1. červenci 2010.

Elektronický občanský průkaz by měl sloužit:

    * k jednoznačnému určení totožnosti občana
    * v rámci zemí Evropské unie by elektronický občanský průkaz byl rovněž využíván jako cestovní doklad
    * současně se předpokládá jeho maximální využití v rámci elektronické komunikace s orgány veřejné správy, například pro přístup do datových schránek,které by měly být zavedeny pro fyzické i právnické osoby, s využitím elektronického podpisu
    * mohl by být využíván pro účely zdravotního pojištění
    * důchodového zabezpečení
    * popřípadě pro výkon volebního práva

Kromě rodného čísla se nadále nebude zapisovat trvalý pobyt, rodné příjmení a rodinný stav, jejichž změny byly nejčastějším důvodem pro vydání nového občanského průkazu. Schválenou změnou se tak sníží dosud častá potřeba výměny občanského průkazu v případě změny některého ze zapisovaných údajů, která zbytečně zatěžovala jak občany samotné, tak i státní rozpočet
. Elektronický občanský průkaz by ve viditelné podobě obsahoval pouze základní údaje potřebné k určení totožnosti držitele tj. jméno, příjmení, místo a datum narození a státní občanství.

Hlavním cílem schválené novely zákona o občanských průkazech je umožnit vydávání občanských průkazů s novými funkcionalitami (2D kód, kontaktní elektronický čip). Ve vztahu k tomuto cíli se nově definují jednotlivé typy občanských průkazů, které by se měly nadále vydávat ve dvou základních typech:

1. občanský průkaz se strojově čitelnými údaji a s kontaktním elektronickým čipem;

2. občanský průkaz se strojově čitelnými údaji.

I nadále bude ale možné vydávat ve výjimečných případech občanské průkazy bez strojově čitelných údajů s omezenou dobou platnosti 6 měsíců nebo 1 měsíc. Cizincům, kteří získali
státní občanství udělením, bude vydáván nestrojově čitelný občanský průkaz na dobu 3 měsíců. Další zásadní změnou je možnost vydání občanského průkazu na žádost i občanovi mladšímu 15
let nebo občanovi, který nemá trvalý pobyt na území České republiky.

Občanské průkazy se strojově čitelnými údaji bude možné nově použít i pro elektronickou identifikaci při komunikaci s informačními systémy veřejné správy. Zamezení riziku zneužití by měl sloužit bezpečnostní osobní kód, který by měl být obdobou PINu u platebních karet.

Rovněž v rámci novely zákona o evidenci obyvatel se zavádí, na základě četných dotazů, žádostí a stížností ze strany občanů a v souladu s podnětem veřejného ochránce práv, nová služba pro občany České republiky. Touto novou službou je zprostředkování kontaktu s jiným občanem České republiky s využitím údajů vedených v evidenci obyvatel. Tato služba bude zpoplatněna správním poplatkem ve výši 500 Kč.

Zdroj: MV ČR

© EPRAVO.CZ – Sbírka zákonů
, judikatura, právo | www.epravo.cz

Autor: MV ČR  23.1.2009

středa 6. května 2009

Check out my latest sketch!

If your email program has trouble displaying this email, view it here.

You have received a sketch from Honza, go take a look!

There is a sketch for you from Honza on NapkinNotebook.com

napkinnotebook.com | © 2007 Euro RSCG New York, Inc.

pondělí 4. května 2009

Co se stane 21.12.2012 v 11:11?

Dojde k vynulování mayského kalendáře? Narazí do Země obří meteorit? Planety se vyrovnají do přímky a sluneční záření nám vypálí díru do hlavy?
Přistanou oficiálně mimozemšťani? Budou hodní nebo nás budou chtít sežrat?
Zhroutí se definitivně světová ekonomika, jak předznamenává finanční krize, a peníze nebudou mít žádnou hodnotu?
Nebo snad vypukne válka civilizací, poté co si Francie zvolí arabského prezidenta?
Ať už to bude cokoli, stojí rozhodně za to si pořádně rozmyslet, jak si užít čas, co nám ještě zbývá. Odpočítávání už začalo...

více info zde: http://www.21-12-2012.cz/

sobota 2. května 2009

střípky ze začátku máje

opět se mi nechce vymýšlet "zajímavé" články, proto jen v rychlosti, jak to teď vypadá:

- na prvního máje návštěva z Olomouce, tzn. procházka na Ladronce, pokračování na Petřín, což je velký zážitek, tam meeting ODS s subsidized klobásy s neuvěřitelně dlouhou frontou, žádná mávátka, větrníky, nakonec jsme vyškemrali nějakou propisku a snad i odznak nějaké europoslankyně

- poté návštěva v oblíbené restauraci OrangeMood, moje oblíbené jídlo 61 se vyšplhalo na gigantických 190 Kč, thajci si účtují i couvert za 30 Kč na osobu (!!), ve výsledku to znamená, že příště už si tam vezmu jen jídlo do krabičky.

- koupen kuchyňský stůl v Jysku za cca 1100 Kč, je to sice dočasné řešení, ale už se k němu dá posadit

- koupena další košile Next do sbírky, je mi sice trošku malá přes bicepsy, ale teď jsem po cvičení, takže se to snad zlepší

- poprvé bruslení na Ladronce, dneska, pak i posilovna, výsledkem totální fyzické vyčerpání

- zítra bych rád vyrazil na kolo, ale prozatím nevím, kam se v okolí Pitkovic dá vyrazit... sousedi ale někam jezdí, tak se z nich pokusím vytáhnout informace

- btw dovezeno i kolo z Olomouce, ale protože se mi ztratil cyklocomputer, koupil jsem si dneska nějakou sračku Sigma za 299, byl levnější, protože mu chyběl magne na špici, ale ten mám z předchozího computeru, tak jsem to vzal ... snad to funguje, ale uvidím

- jinak vypovězena smlouva s jednou správcovskou firmou, druhá poslala svůj návrh smlouvy a to by se člověk poblil ... takže mě zítra čeká kompilace

- tohle je asi pro dnešek všechno, zítra už mě čeká konec zábavy a začátek práce...